Histeroskopi Ankara - Histeroskopi Fiyatları 2022 Ankara

histeroskopi Ankara

Histeroskopi işlemi rahim içinin kamerayla incelenmesidir. Histeroskopi ameliyatı Ankarada pekçok hastanede yapılmaktadır. Yapılacak işleme göre histeroskopi fiyatları değişir. Ankara histeroskopi fiyatları için bize ulaşınız.

 

 

Histeroskopi, doktorunuzun rahminize küçük çaplı bir cihaz yerleştirdiği bir işlemdir. Bu cihazın ucunda, doktorun rahim içinde görmesini sağlamak için hafif ve küçük bir kamera bulunur.

Doktorunuzun bu işlemi önerebileceği birkaç durum vardır. Cerrahi veya tanı amaçlı aşağıdaki sebepler için kullanılabilir:

- Başka bir test sonucunun görsel teyidi için
- Fibroid ve poliplerin uzaklaştırılmasına yardımcı olmak için
- Bir laparoskopik prosedürle birlikte
- Bir dilatasyon ve küretaj prosedüründen önce
- Rahim herhangi bir malformasyonunu keşfetmek için


Histeroskopi Prosedür

 

Birincil doktorunuz sizi bu işlem için bir uzmana yönlendirebilir. İşlem, jinekolojik muayenede normalde yaptığınız aynı pozisyonda, muayene masasının sonunda ayaklarınız ayaklıklarda  olacak şekilde gerçekleştirilecektir.

Histeroskopi sırasında:

Doktor önce rahim ağzını spekulum adı verilen bir aletle açacaktır. Bu aynı zamanda jinekolojik muayene sırasında olanlara da benzerdir.
Doktor daha sonra histeroskopi cihazını vajinal açıklığınızdan geçirir. Rahim içine ve sonra rahim içine doğru hareket etmeye devam edecektir.
Yüzeyi temizlemek ve hafifçe genişletmek için sıvı veya karbon dioksit gazı cihazdan hafifçe uterusunuza gönderilir.
Histeroskopun ucundaki ışık ve kamera doktorun rahim ve fallop tüplerini görmesini sağlar. Bu, herhangi bir sorunu teşhis etmelerini veya gerekli herhangi bir cerrahi işlemi gerçekleştirmelerini sağlar.
İşlem ameliyat için kullanılıyorsa, cerrahi cihazlar da ameliyatı gerçekleştirmek için histeroskop tüpünden geçirilir.

İşlem ağrılı olmamalıdır. Ancak, işlem sırasında bir miktar kramp yaşayabilirsiniz. Doktorunuz, daha rahat olmanız için önceden almanız için bir çeşit yatıştırıcı önerebilir. İhtiyacınız olan anestezinin derecesi, histeroskopinizin amacına bağlı olacaktır. Doktorunuzun ofisinde veya bir hastanede yapılabilir.

Prosedürün kendisi, yapılanlara bağlı olarak yalnızca 5 dakika ila 30 dakika arasında sürebilir.

Yalnızca teşhis amaçlı birçok amaç için, histeroskopi doktorunuzun ofisinde sadece yerel veya bölgesel anestezi ile yapılabilir. Bu, genellikle küçük poliplerin basit şekilde çıkarılması için de geçerlidir. Histeroskopi daha derinlemesine bir cerrahi işlem ile birlikte kullanıldığında, bir hastanede yapılabilir. Bu durumda, doktor gerekli ameliyatın derecesine bağlı olarak bölgesel veya genel anestezi uygulayacaktır.


Histeroskopi İşlemi Sonrası

 

Histeroskopinin amacı iyileşme süresini belirler. Bununla birlikte, herhangi bir histeroskopi işleminden sonra sık görülen bazı genel şeyler vardır. Aşağıdakilerle karşılaşabilirsiniz:

 

- Kasılma
- Bir gün kadar hafif kanama veya lekelenme
- Omuz ağrısı (eğer karbondioksit gazı kullanılmışsa)
- Hafif bulantı
- Baş dönmesi veya baş ağrısı

 

Histeroskopinin hemen ardından bir şeyler yiyip içebilirsiniz.

Prosedürünüz doktorun ofisinde sadece lokal anestezi ile yapılırsa, genellikle bir saatten az bir sürede ayrılabilirsiniz.

Prosedürünüz bölgesel anestezi gerektiriyorsa, doktorunuz sizi eve göndermeden önce etkilerin yok olmasını beklemenizi isteyebilir. Bu aynı zamanda bir saatten az sürebilir, ancak kullanılan anestezi miktarına bağlı olarak daha uzun sürebilir.

Eğer prosedürünüz genel anestezi gerektiriyorsa, o zaman hala ayakta bir prosedürdür. Birkaç saat sonra eve geri dönebileceksiniz. Doktorunuz, yalnızca anesteziye geçmiş bir reaksiyonunuz varsa, gözlem için hastanede bir gece kalmaya ihtiyaç duyacaktır.

Bazı durumlarda, doktorunuz iyileşmeyi kolaylaştırmak için bir ağrı kesici ilaç verebilir. Ameliyat varsa, doktorunuz normal bir programa devam etmeden önce bir veya iki gün dinlenmenize izin verebilir. Histeroskopi sonrası doktorunuzun talimatlarını takip edin. Tamamen teşhis amaçlı olmayan bir histeroskopi için, yaklaşık bir hafta cinsel aktiviteden kaçınmalısınız. Bu enfeksiyon olasılığını azaltmaya yardımcı olur.

Histeroskopi Komplikasyonları


Bir histeroskopi, minimal komplikasyonlarla oldukça güvenli bir işlem olarak kabul edilir. Ancak, hala ameliyat olarak kabul edilir. Bu nedenle, yaygın olmasa da, bazı olası komplikasyonlar vardır. Bunlar:

 

- Enfeksiyon
- Rahimde zedelenme
- Ağır kanama
- Rahim temizlemek için kullanılan sıvı veya anestezi reaksiyonu
- Anestezi kullanımıyla ilişkili herhangi bir yan etki

 

Aşağıdakilerden herhangi birini yaşarsanız derhal doktorunuza başvurmalısınız:

- Ağır kanama
- Ateş
- Titreme
- Şiddetli ağrı

Histeroskopi için Öneriler


Doktorunuz çeşitli nedenlerden dolayı bir histeroskopi önerebilir. Bunlar, uzun süreli sağlığınız ve iyiliğiniz için daha yakından bakmak veya küçük bir ameliyat gerekebileceği durumlardır. Sorularınız varsa, doktorunuza açık ve dürüst olun. Gereksinim duyduğunuz tüm soruları sorun.

Histeroskopi ile riskler oldukça düşüktür, ancak herhangi bir işlem yapılmadan önce doktorunuzla tartışılmalıdır. Bir histeroskopiden iyileşme hızlıdır ve prosedürü izleyen ilk birkaç günün ötesinde genellikle kalıcı bir etki yoktur.

Histeroskopi Fiyatları Ankara

Bir histeroskopi fiyatları Ankarada 3000 ile 10.000 tl arasında değişmektedir. Maliyet prosedürün kapsamına bağlıdır. Örneğin, sadece teşhis amaçlı bir prosedür, ameliyatla ilgili olandan çok daha azdır. Hastanede ameliyat ve genel anesteziyi içeren daha kapsamlı bir prosedürünüz varsa maliyet daha yüksek olabilir. Histeroskopi fiyatları Ankara 2022 için bize ulaşabilirsiniz.

Histeroskopi Ankara, Histeroskopi Ameliyatı Ankara, Histeroskopi Ameliyatı Fiyatları Ankara, Doç. Dr. Nermin Köşüş, Doç. Dr. Aydın Köşüş

Diğer videolarımızı seyretmek isterseniz       YouTube kanalımıza gidebilirsiniz...

  • YouTube - Doç. Dr. Nermin Köşüş