Labioplasti Fiyatları 2022, Ankara

 
 
 
labioplasti ankara.jpg

Labioplasti ameliyatı Ankarada pek çok hastanede yapılmaktadır. Labioplasti Ankara doktorlarımız Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın Köşüş tarafından yapılmaktadır. Labioplasti fiyatları 2022 Ankara detayları için bizi arayabilirsiniz.

Labioplasti Nedir?

 

Esas olarak labioplasti, genital bölgesi ile ilgili kendilerini daha mutlu hissetmelerini sağlamak için dudakların düzeltilmesi ve yeniden düzenlenmesi amacıyla yapılan cerrahi bir müdahaledir.

Vajinanın iç dudaklarının sarkması çoğu kadında görülen sorunlardan biridir. Aşırı büyümüş ve şekilsiz labia minora’nız sürekli bir tahriş ve rahatsızlık kaynağıdır. Bunun nedeni, giysilerinize her zaman sürtünerek tahriş olmasıdır. Aşırı büyük labia dokusu egzersiz yapmayı, bisiklete binmeyi ve hatta cinsel ilişkiyi ağrılı hale getirebilir.

Bu fiziksel rahatsızlığa ek olarak, labianızın belirgin görünümünü utandırıcı ve anormal olduğunu düşünerek, kendinize güven duyugusunda bir eksiklik oluşabilir.

Her kadın güzel ve estetik görünmek ister ve genital estetik operasyonları da kadınların bu isteği doğrultusunda her geçen gün daha çok talep görmektedir. Günümüzde artık birçok kadın kendileri için özel olan bu bölgenin estetik olarak düzeltilmesi sağlamak için böyle bir seçeneği dikkate almaktadır.

Labiaplasti, labia minoradan (iç vajinal dudaklar), labia majoradan (dış vajinal dudaklar) veya her ikisinden aşırı labia dokusunu çıkarmak için tasarlanmış bir tür kadın genital geliştirme prosedürüdür. İşlevsel nedenler, genellikle işlem geçiren hastalar için birincil faktör olarak kabul edilir.

Bilmeniz gereken en önemli şey, anormal olmadığınızdır. Kadın cinsel organının büyüklüğü ve şeklinin böyle büyük bir çeşitliliği vardır ve belirgin veya asimetrik labia yalnızca bir varyasyondur. Bu tamamen normal ve endişelenecek bir şey yoktur.

Bununla birlikte, genişlemiş labianızdan rahatsızlık duyuyorsanız, o zaman rahatınızı arttırmak için labioplasti düşünebilirsiniz.

İç Dudak Yapısı Nasıldır?

 

Vajina iç dudakları (labium minus) kadın cinsel organında kıvrım şeklindeki yapılardır. Üstte klitoris üzerinden başlar, genişleyerek arkaya doğru uzanır, vajina ağzı kenarlarından itibaren incelerek kaybolur.

Bazı kadınlarda iç dudak büyüklüğü tek taraflı olabilir ve asimetri yaratır. İç dudak derisinin rengi de farklılıklar gösterebilir, özellikle gebelikte koyulaşan iç dudak rengi doğum sonrası rahatsızlık verici bir durum oluşturabilir ve bu durumda estetik operasyon talebi doğurabilir.

Labioplasti Kimlere Yapılır?

 

Aslında bu operasyon genital estetik kaygısı duyan tüm kadınlara uygulanabilir. İç dudak estetiği operasyonu için ergenlik dönemini aşmış olmak yeterlidir. Ayrıca bu operasyon doğum yapmış veya yapmamış her kadında uygulanabilir. Bu ameliyat orgazmı artırmaz ya da azaltmaz, labioplasti yapılan herkes ilerleyen zamanlarda gebe kalabilir, normal doğum yapabilir.

Bu tür estetik cerrahi cerrahi müdaheleler içerisinde en sık başvurulan operasyon Labioplasti ameliyatıdır. Bu grup içerisinde aşağıdaki cerrahi operasyonlar yer almaktadır;

  • Labius minus küçültülmesi, en sık uygulanan işlemdir.

  • Labium majus küçültülmesi.

  • Labium majuslara yapılan yağ enjeksiyonu, büyütme amaçlı yapılan işlemdir.

Labioplasit Ameliyatı Teknikleri

 

Labiumdaki sorunlara genetik, doğum, yaşlanma ve kilo artışı neden olabilir. Öncelikli hedef, sağlıklı fonksiyonunu korurken, labianın görünümünü iyileştirmek olmalıdır. Labioplasti ameliyatı sonuçları sadece estetik değil, aynı zamanda işlevsel olmalıdır. Bu nedenle, labia yapılarını aşırı derecede değiştiren teknikleri uygulamadan, sadece doğal olmayan bir görünümü sağlayacak şekilde doku düzeltilmelidir. Daha doğal bir iyileşme için labiaları orantılı bir şekilde çıkartıp yeniden şekillendirmek amaç olmalıdır.

Ameliyatınızı yaparken ekstra özen gösterilmelidir. Acele etmeden dikkatli bir şekilde ameliyat sürdürülmelidir. Sonuçta, genital bölge oldukça hassastır ve daha fazla özen gösterilmesi gerekir.

Kadın cinsel organındaki dokular narindir. Kesikler uygun olmayan dikiş teknikleriyle kapatıldığında, dokular geriye çekilebilir. Bu, labianın doğal görünümünü bozar ve ağrılı olabilen gözle görülür skarlaşmaya neden olur. Bu noktada gizli dikiş tekniği ile bu problemler azaltılabilir.

Cerrahi genellikle yaklaşık bir saat sürer. Lokal anestezi uygulanır ve gece kalmasına gerek yoktur. İşlem lokal anestezi altında gerçekleştirildiği için, ameliyattan sonra kendinizi rahat hissederseniz.

Parsiyel Labioplasti: Basit ve uygulaması kolaydır. Labia minoraların labia majora seviyesi içerisinde kalmasını, dışarıda kalan esmer bölgenin çıkartılması, içerideki pembemsi dokunun görünümümü sağlar. Klitoral hood reduksiyonu daha kolaydır. Dezavantajı giysilerin operasyon bölgesine teması post operatif ağrıya eden olmaktadır.

Z Plasti Labioplasti: Sutür hattında tansiyon ve açılma riski azdır. Doğal görünüm sağlar. Dezavantajları, uygulaması ve iyileşimi zordur.

Operasyon sonrasında sıklıkla karşılaştığımız bir konu olan akıntılar, operasyon sonrası 48. saatten sonra kaybolacaktır. Geç dönem şikayetlerinden olan kaşıntı da iyileşme sürecine bağlı olarak ilk bir hafta devam edebilir. Yine ilk bir hafta olabilecek olan hafif lekelenme tarzı kanamalar çok fazla olmadığı sürece normal kabul edilir fakat mutlaka doktora iletilmelidir. Her durumda en az 10–14 günden sonra iyileşme gözle görülür hale gelir. Küçük morlukların kaybolması ve ödemin yani şişliğin inmesi daha uzun süre alabilir. Düzeltilen bölgenin kesin halini alması 6 haftayı bulabilir. Cinsel ilişki için bekleme süresi 3. haftaya kadar uzayabilse de 2. Haftadan sonra ilişki önerilen kadınlar da bulunmaktadır.

Mons Pubis ve Labium Majuslar için Küçültme ya da Liposuction

 

Ani kilo almaya bağlı mons bölgesinde ve labium majuslarda sarkma ya da aşırı şişkinlik şikayeti ile nadiren başvuran hastalar olabilmektedir. Mons ve labium majuslar için liposuction işlemi, tek başına ya da kalça ve karın bölgesi için yapılan liposuction işlemi sırasında uygulanabilir. Lokal anestezi altında uygulanması mümkündür. Cilt sarkması bulunmayan hastalarda tercih edilebilir.

Labium Majuslara Yağ Enjeksiyonu

 

Bazı hastalar yaşlanmaya ya da hızlı kilo kaybına bağlı , labium majus ,yani dış dudaklarda doku kaybından şikayet ederler. Bu gibi durumlarda lokal anestezi altında, vücudun başka bir yerinden liposuction ile alınan yağ dokusu homojen olarak düşük basınçlı bir sistemle labium majuslara dolgu maddesi olarak enjekte edilebilir.Böylece daha genç ve dolgun bir görünüm sağlanmış olur.

Arzu eden hastalarda yapay dolgu maddeleri (hyaluronik asit içeren) kullanılabilmektedir. Gerek doğal, gerek yapay dolgu maddeleri, zaman içerisinde vücut tarafından emilebileceği için, belirli aralıklarla işlemin tekrarlanması gerekebilir.

Labioplasti Ameliyatı Kızlık Zarına Zarar Verir mi?

 

Kızlık zarı vajina ağzından yaklaşık 3–4 cm içeridedir, iç dudaklar ise vajinanın dışında kalır, dolayısı ile labioplasti operasyonu kızlık zarını bozmaz ve bakirelere de uygulanabilir.

Labioplasti Ameliyatı Nasıl Yapılır?

 

Labioplasti ameliyatı Ankara ili içerisinde hizmet veren kliniğimizde ameliyat genel veya lokal anestezi altında yapılmaktadır. Yaklaşık 1 saat süren bu ameliyat sonrasında kendiliğinden eriyen dikişler atıldığı için sonrasında dikiş alma problemi de oluşmamaktadır.

Labioplasti ameliyatı sayesinde çok sayıda avantajdan yararlanacaksınız. Gelişmiş vajinal görünümden dolayı daha iyi bir özgüven kazanacaksınız. Seks ve egzersiz sırasında ağrı veya rahatsızlıktan kurtulacaksınız.
Sürtünme endişesi veya çirkin şişkinlik endişesi olmadan sıkı kıyafet giyme özgürlüğü yaşayacaksınız.

Labioplasti Tedavisi Ankara’da Nerede Yapılır?

 

Vajina estetiği Ankara içerisinde birçok noktada uygulanmaktadır. Bizim Ankara Çankayadaki kliniğimizde genital estetik adı altında vajinoplasti, labioplasti ve diğer durumlar için verdiğimiz hizmetlerden faydalanabilirsiniz.

Ankara Labioplasti Fiyatları 2022 Ne Kadar?

 

Labioplasti fiyatları 2022 Ankarada klinikten kliniğe değişmektedir. Tek başına labioplasti fiyatları ile labioplastiye ek olarak yapılan vajinoplasti fiyatları etkileyecektir. Vajina estetik fiyatları (vajinoplasti fiyatları) veya labioplasti fiyatları 2022 için mutlaka kapsamlı bir muayene olmanız gerekir. Sonuç olarak vajina estetik fiyatları, vajinoplasti Ankara fiyatları veya labioplasti Ankara fiyatları için en doğru bilgiye ulaşmak için muayenehanemize gelip muayene olmanız daha mantıklı bir yaklaşım olacaktır.

Ankara’nın Çankaya İlçesi Çukurambar semtindeki kliniğimizde Genital Estetik uygulamaları Jinekolog Doktor Doç. Dr. Nermin Köşüş tarafından yapılmaktadır. Labioplasti fiyatları Ankara ile ilgili ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.