• Aydın Köşüş

Histeroskopi Ameliyatı Ankara

Güncelleme tarihi: 23 Ağu 2021

Histeroskopi, rahim içinin kameralı bir alet yardımıyla incelenmesidir. Histeroskopi Ankara doktorlarımız tarafından rahim içi miyom ve polipler histeroskopik yöntemle çıkarılmaktadır. Bu sayede kapalı ameliyatın konforunu yaşarsınız. Ankara Histeroskopi fiyatları için bize ulaşabilirsiniz.

Histeroskopi fiyatları Ankara
Histeroskopi Ameliyatı Ankara

Histeroskopi Ameliyatı Nasıl Yapılır?


Histeroskopi ameliyatı için hasta jinekolojik masada hazırlanır. Ameliyathane şartlarında hafif sedasyon anestezisi uygulanarak yapılır. Histeroskop dediğimiz kameralı alet yardımıyla rahim ağzından geçilerek rahim içi incelenir. Eğer rahim içerisinde miyom, polip yada yapışıklık tesbit edilecek olursa aynı seansta bu patolojilerin tedavisi de sağlanır. Kanama kontrolü yapıldıktan sonra işleme son verilir. Hasta 2 saat sonra evine gönderilebilir.


Histeroskopi Ameliyatı Kimlere Yapılır?


Histeroskopi ameliyatı, kanama bozukluğu olan kadınlarda sıklıkla uygulanır. Bunun yanında ultrasonda polip yada miyom şüphesi olanlarda hem tanıyı kesinleştirmek hemde tedaviyi yapmak için kullanılabilir. Rahim içi yapışıklıkların açılmasında oldukça etkilidir. Yine infertil hastalarda eğer gerekiyorsa çok değerli bilgiler verebilir. Rahim içine kaçmış spirallerin çıkartılmasında da oldukça konforlu bir yöntemdir.


Ankara Histeroskopi Fiyatları Nasıldır?


Histeroskopi fiyatları Ankara Çankayada uygulanacak işleme, hastaneye yada doktora göre değişiklik göstermektedir. Sadece tanısal amaçlı kullanılacak olursa 2.000 - 4.000 arasında değişirken, eğer miyom yada polip çıkarılması, yapışıklık açılması gibi farklı işlemler yapılacak olursa 4.000 - 8.000 tl arasında değişebilir. Bu tamamen vakanın zorluğu ile doğru orantılıdır. Ankara histeroskopi fiyatları için bizi arayınız.


#ankarahisteroskopi #ankarahisteroskopifiyatları #histeroskopiameliyatıankara #histeroskopiameliyatıfiyatlarıankara #histeroskopiçankaya
104 görüntüleme0 yorum