• Aydın Köşüş

Hpv Tedavisi Ankara

Güncelleme tarihi: 31 Mar


hpv Tedavisi Ankara
hpv Tedavisi Ankara

Hpv tedavisi Ankara ilindeki merkezimizde Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın Köşüş tarafından yapılmaktadır. Hpv ve siğil tedavisinde siğil dondurma, siğil yaktırma ve lazerle siğil tedavisi merkezimizde titizlikle uygulanmaktadır. Çankayadaki kliniğimizde hpv testi, hpv aşısı, hpv tedavisi ve siğil tedavisini yaptırabilirsiniz. Sizlerde Çukurambardaki merkezimize başvurabilir, hpv ve siğil tedavisi doktorlarımızdan randevu alabilirsiniz.


HPV enfeksiyonu genellikle cilt veya mukoza büyümesine (siğiller) neden olan viral bir enfeksiyondur. 150'den fazla insan papilloma virüsü (HPV) çeşidi vardır. Bazı HPV enfeksiyonu türleri siğillere neden olur, bazıları ise farklı kanser türlerine neden olabilir.


Hpv Belirtileri Nelerdir?


Vücudunuzun bağışıklık sistemi çoğu durumda siğil oluşmadan önce HPV enfeksiyonunu vücuttan temizler. Siğiller göründüğünde, hangi tür HPV'nin bulunduğuna bağlı olarak görünüşte değişir. Genellikle genital bölgede siğiller oluşur. Bunun yanında kadınlarda rahim ağzında hücresel anormalliklere neden olabilir. Bu bozukluklar ancak smear testi ile tanınabilir. Daha ileri evrelerde ise rahim ağzı kanseri, erkeklerde penis kanserine neden olabilir.


Hpv Testi Yaptırmam Gerekli midir?


Erken rahim ağzı kanseri semptomlara neden olmadığından, kadınların rahim ağzında kansere yol açabilecek her türlü önleyici değişikliği tespit etmek için düzenli smear ve Hpv testlerinin yapılması hayati önem taşır. 21 yaşından itibaren smear testi, 30yaşından itibaren de Hpv testi yapılmalıdır.


Hpv Nasıl Bulaşır?


Genital HPV enfeksiyonları cinsel ilişki veya genital bölge cilt cilt teması yoluyla bulaşabilir. Oral veya üst solunum yolu lezyonlarına neden olan bazı HPV enfeksiyonları oral seks yoluyla oluşabilir. Hamileyseniz ve genital siğillere sahip bir HPV enfeksiyonu varsa, bebeğinize Hpv enfeksiyonu geçebilir.


Hpv cinsel yolla bulaşan bir ajan olduğu için en önemli risk faktörü çok eşliliktir. Tek eşlilik yanında güvenli partner olması da o kadar önemlidir. Kondom kullanımı Hpv bulaşmasını %100 engellemez. Ama yine de kondom kullanılmasını öneriyoruz. HPV’den korunmanın en etkili yöntemi cinsellik başlamadan HPV aşısının uygulanmasıdır.


Hpv Aşısı Yaptırmalı mıyım?


Üç HPV aşısı, Gıda ve İlaç İdaresi (FDA) tarafından onaylanmıştır. En yenileri, rahim ağzı kanseri ve genital siğillere karşı korumak için 9 ila 45 yaş arasındaki kadın ve erkeklerde kullanılması onaylanan Gardasil 9'dur. Bunun yanında dörtlü Gardasil aşısı ve ikili cervarix aşısı da kullanımda olan diğer hpv aşılarıdır.


Tüm aşılar 9-45 yaş arasındaki kadın ve erkeklere önerilmektedir.


Hvp Tedavisi Ankara


Siğiller, özellikle çocuklarda, genellikle tedavi olmadan kaybolur. Ancak bazı vakalarda ise bekleme süresinde siğiller artabilir. El ve ayak siğilleri nasıl haline gelebilir ve ağrıya neden olabilir. Genital siğilleri ise genellikle kendiliğinden geçmez. Tam aksine hızlı bir şekilde çoğalabilir. Ancak, virüsün tedavisi yoktur, bu nedenle aynı yerde veya başka yerlerde tekrar ortaya çıkabilirler. Bundan dolayı hpv tedavisini ihmal etmemek en akıllıca yaklaşım olacaktır.


Genital Siğil Tedavisi Ankara


- Siğil dondurma (kriyoterapi)

- Siğil yakma (elektrokoter)

- Cerrahi olarak siğilin çıkarılması

- Lazerle siğil yakılması

- Asit siğil tedavisi


Ankara Siğil Tedavi Merkezi ve Doktorlarımız


Siğil tedavisi için Ankara Çankaya ilçesindeki merkezimize başvurabilirsiniz. Merkezimizde siğil tedavisi için dondurma tedavisi, yakma tedavisi ve lazerle siğil tedavisi uygulanmaktadır. Doktorlarımız Doç. Dr. Nermin Köşüş ve Doç. Dr. Aydın köşüş tarafından siğil tedavisi uygulanmaktadır. Siğil tedavisi fiyatları ve siğil tedavi yöntemleri hakkında bilgi almak için siğil tedavi merkezimizi arayabilir, siğil tedavi doktorlarımız için randevu alabilirsiniz. Sizleride Çukurambar semtindeki siğil tedavi merkezimize bekliyoruz. Hpv testi fiyatı Ankara ve Hpv aşısı fiyatı Ankara 2021-2022 detayları için bize 0312 285 85 88 nolu telefondan ulaşabilirsiniz.


#hpvsigiltedavisinankara #hpvtedavisiankara #siğiltedavisinakara #genitalsiğiltedavisinankara #hpvtestiankara #hpvaşısıankara #ankarasiğiltedavimerkezi #ankarahpvsiğildoktorlarıankara #gardasilaşısıankara #hpvaşısıfiyatıankara

24 görüntüleme0 yorum