• Aydın Köşüş

Vajinismus Nedir?

Güncelleme tarihi: 31 Mar"Vajinismus nedir" diye merak ediyorsanız doğru yerdesiniz. Bu makalede vajinismusu sadece çözülebilecek bir problem olarak değil, duygusal bir süreç olarak göreceksiniz. Vajinismus tedavisinde bu duygusal sürecin ihmal edilmemesi tedavi sürecini hızlandıracaktır. Dilerseniz şimdi makalemize bir göz atalım.


Vajinismus, vajen girişindeki kasların istemsiz kasılmasıdır.


Buna bağlı olarak cinsel ilişki gerçekleşmez. Bu durum kadının isteği dışında gelişir. Bu nedenle vajinismus durumunda kadınları suçlayıcı bir tavır içine girmemek önemlidir.


Vajinismus kadınların korkulu rüyasıdır. Her kadın evlenip güzel bir yuva kurmak ister. Ancak çevresinden duyduğu yada sosyal medyadan okuduğu efsaneler nedeniyle eşiyle cinsel ilişki konusunda daha evlenmeden korkular yaşamaya başlar.


Vajinismus geçmişte yaşanan olumsuzlukların dışa vurumudur. Çocukluk döneminde yaşanan şiddet veya cinsel taciz olayları bilinç altına yerleşmekte ve erişkinlikte evlilik öncesi psikolojik sıkıntılara ve vajinismus problemine neden olabilmektedir.


Vajinismus nedir; çiftler arasındaki cinsel mutluluğun önündeki bir engeldir.


Sağlıklı bir cinsel hayat, çiftler arasındaki sağlıklı birlikteliği yürütmek için önemli bir faktördür. Boşanmaların bir kısmı vajinismus hastalığı nedeniyle olmaktadır.


Vajinismus aslında çiftlerin birbiriyle yakınlaşması için bir fırsattır. Bu durumda erkekler eşlerinin yanında tüm tedavi boyunca etkili bir şekilde yer almalıdır. Bu dayanışma eşler arasındaki ilişkiye daha da kuvvetlendirecektir.


Vajinismus nedir; kadının kendini keşfetmesi için bir fırsattır.


Pekçok kadının genital sistem hakkında bilgisi yoktur. Cinsel birliktelik konusunda da bilgileri yetersizdir. Tedavi sürecinde hem kendini daha iyi tanıyacak hem de cinsle birliktelik konusunda daha olumlu bilgilere ulaşacaktır.


Vajinismus kolaylıkla tedavi edilebilen bir durumdur. Vajinismus tedavisi 1-3 seansta, bazen tek seansta çözülebilir. Bu süre hastalığın derecesine göre farklılık gösterebilir. Ancak kısa sürede sonuca ulaşacaksınız.


Vajinismus tedavisi sonrası başarma hazzını yaşayacaksınız. Eşiniz ve doktorunuzla birlikte elbirliği ile hiç yenemeyeceğinizi düşündüğünüz vajinismusu nasıl yendiğinizi göreceksiniz. Bu başarı sizin hayata bakışınızı değiştirecektir.


Vajinismus sizin suçunuz değildir. Hayat şartları sonrasında sizin maruz kaldığınız bir durumdur. Bu nedenle eşinizle birlikte yaşamış olduğunuz kötü tecrübeleri hayatınızdan çıkaracaksınız. Eşinizinde desteği ile mutlu bir cinsel hayata kavuşacaksınız.


Vajinismus nedir; Elbette kaderiniz değildir.


Bu durumda olupta bundan kurtulmayan kadın yoktur. Merak etmeyiniz. Sizde bu hastalığı yeneceksiniz.


Vajinismus tedavisini ertelemeyiniz. Vajinismus tedavisini geciktirdiğinizde yada yanlış yöntemlere başvurduğunuzda çıkmaz bir sarmalın içine girebilirsiniz. Bu nedenle tedavinizi ötelemeyin ve mutlaka bir profesyonelden yardım alın.


Vajinismus tedavisi için yanınızdayız. Bu süreçte doktorlarımız her zaman sizin en büyük yardımcınız olacaktır. Her türlü probleminizi rahatlıkla paylaşabilecek ve her zaman doktorunuza ulaşabileceksiniz. Vajinismus tedavisi Ankara doktorlarımız hakkında bilgi almak için tıklayınız...


Vajinismus hakkında diğer makalelerimiz için www.drnerminkosus.com adresimize de göz atabilirsiniz.


#vajinismusnedir #vajinismustedavisi #vajinismustedavisiankara

41 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör